Ahoj, jsem Lenka a tyhle stránky vznikly především kvůli projektu #ptacciproukrajinu. Od začátku invaze Ruska na Ukrajinu maluju bezplatně originální obrázek ptáčka každému dárci, který posílá peníze na pomoc Ukrajině. Projekt Ptáčci pro Ukrajinu je čistě má soukromá dobrovolná a nijak finančně nehodnocená aktivita, kterou provozuji prakticky od začátku války Ruska proti Ukrajině. Každému, kdo pošle finanční dar některé z organizací pomáhajících Ukrajině, maluji ilustraci ptáčka dle jeho přání. Funguje to tak, že mi dárce pošle potvrzení o úhradě daru a já mu za to namaluji originální akvarelovou ilustraci. 

Mým cílem je tímto způsobem povzbudit lidi, aby dál pomáhali Ukrajině, a to především prostřednictvím důvěryhodných organizací (Člověk v tísni, projekt "zbraně pro Ukrajinu", Paměť národa, Adra, a pod.)

Ptáčkům pro Ukrajinu věnuju v současné době prakticky veškerý volný čas.

V rámci svých volnočasových a dobrovolnických aktivit se již mnoho let zajímám o dění ve světě, zejména v Ruské federaci a v Ukrajině. S několika přáteli jsem v letech 2014-15 zahájila překladatelský projekt #anikdyjinak, v rámci kterého jsme překládali různé texty z ruštiny, kritické k současnému ruskému režimu. 

Tyto texty od nás nejdříve přebíraly renomované zpravodajské servery, v roce 2016 jsme založili vlastní web www.tapolitika.cz

V letech 2017-19 jsem se spolupodílela na vydání překladů tří knih z ruského jazyka - Králíků a hroznýšů (Fazil Iskander), Draka (Jevgenij Švarc) a Nahého krále (Jevgenij Švarc).

najdete mě na twitteru https://twitter.com/beneslenka

rozhovor o projektu v Událostech, komentářích 23.5.2023: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3588112-obrazek-za-dar-pro-ukrajinu-malirka-benesova-vybrala-diky-sve-ptaci-armade-prvni-milion


Máte-li zájem o obrázek v rámci projektu Ptáčci pro Ukrajinu , vyplňte, prosím, kontaktní formulář ⬇️

Pokud byste chtěli podpořit moji práci v projektu #ptacciproukrajinu, založila jsem k tomu účelu profil na platformě Buymeacoffee (stačí kliknout na obrázek⬇️):

https://www.buymeacoffee.com/A13ErN7cCg

nebo lze použít QR kód⬇️

Mastodon